Türkiye’de glamping alanları top 10 listesi yazımız başlıyor.

Sabahın ilk saatlerinde horozun çadırınızın hemen yanında bağırmasıyla uyanıyorsunuz. Telefonunuzu çadırınızın içerisinde bulunan sarj cihazından çıkartıyorsunuz ve elinizi yüzünüzü yıkamak için ortak tuvaletlere doğru hareket ediyorsunuz. Kendinize geldikten sonra kahvaltıya oturuyorsunuz ve doğal/organik besinlerle midenizin uyanmasını sağlıyorsunuz. Kahvenizi yudumlayıp, palmiye ağacının gölgesi altında oturarak güne başlıyorsunuz.

Bu deneyimi yaşamak istiyorsanız Glamping deneyimi tam size göre! Yükselen trend olan Glamping’in Türkiye’de oluşan yeni yerlerine bakıyoruz.

Glamping nedir ve türleri nelerdir ile Glamping 101’e giriş yapabilirsiniz.

Türkiye’de glamping alanları top 10 listesi başlasın.

glamping top 10 türkiye shambala havuz manzarası
Shambala

#1 Bonjuk Bay Glamping – Çamlı/Marmaris

Türkiye’de glamping alanları top 10 listemizin ilk sırasında Bonjuk Bay var.

Bonjuk Bay, Akyaka’dan yaklaşık olarak 35 dakika uzaklıkta bir koy’da yer alıyor. Koyun tamamının işletme tarafından kullanılması nedeniyle doğayla iç içe zaman geçiriyorsunuz. Koyun arkasında tek şeritli toprak bir yol geçmesi dışında oldukça medeniyetten uzaktasınız. Sabah, öğlen ve akşam önünüze yemek konması nedeniyle yemek problemi yaşamıyorsunuz. İster kanoya binin, ister fitness aletlerini kullanın, ister pinpon oynayın, ister Paddle’a binin Bonjuk Bay Glampin’i farklı bir boyuta çıkartıyor. Özellikle takip ederseniz takvimde yer alan event’ler ile adından daha uzun süre söz ettireceğe benziyor.

Bonjuk Bay Glamping ile konaklama için bize göre iki farklı seçenek mevcut, bunlardan bir tanesi Lotus Bud Tents yani bizim kaldığımız, bir diğer ise Lotus Belle Tents yani bizim kaldığımız çadırın biraz daha büyüğü. Bu çadırlar ortak tuvalet ve duştan faydalanıyorlar.

Hatırlatmakta fayda var ortak tuvalet ve duşlar oldukça temiz. İşletme her anında doğaya saygılı bir yer olduğunu size hissettiriyor.

Bonjuy bay deneyimimizi bu yazıda paylaştık. Rezervasyon için sitelerini ziyaret edebilirsin.

glamping top 10 türkiye bonjuk bay sahili
Bonjuk bay çok huzurlu aynı zamanda eğlenceli

#2 Kocabahçe Glamping – Bozburun/Marmaris

Gezi planımız içerisinde kendisine yer bulamamasına karşılık Kocabahçe Glamping’te gideceğimiz Glamping rotaları arasında yer alıyor. Tamamen medeniyetten uzak doğanın içerisinde yer almasıyla son yılların popüler Glamping noktası haline gelen Kocabahçe’de dilerseniz doğa yürüyüşleri, tekne turu, yoga, masa tenisi, masaj, balık tutma ve meditasyon seanslarına katılabiliyorsunuz.

Konaklama olarak kamp çadırı, lotus çadırı ve glamping lüks çadırda konaklayabiliyorsunuz. Ben çadırda kalmak istemiyorum ama Glamping deneyimi yaşamak isteyenler için bungalov seçenekleride bulunuyor. Bunun yanında kendi çadırınızı getirip, kendi çadır kurma alanında çadırınızı kurabiliyorsunuz.

Kocabahçe glamping rezervasyon bu adreste.

#3 Shambala – Kabak Koyu/Fethiye

Fethiye, Faralya Köyü’nün altında Kabak koyu’nun hemen üzerinde yer alan Shambala ziyaretçilerine doğa içerisinde muhteşem bir glamping deneyimi sunuyor. İçerisinde bulundurduğu ağaç evler ve bungalovlar sayesinde ziyaretçilerin isteklerine göre onlara konaklama şansı sunuyor. Budizm temalarıya işlenen odalarda şehir hayatından size kaçma fırsatı tanıyor.

Aktivitelere gelirsek ise altında yer alan Kabak koyunda denize girebilir, Aladere şelalerine yürüyüş gerçekleştirebilir, cennet koyuna trekking yapabilir ve boncuklu koyuna gidebilirsiniz. Sabah ve akşam sunulan yemeklere, geceleri güzel bir bar, manzara ve yıldızlar eşlik ediyor. Gündüz vakitlerinde ise denize girmek istemeyenleri hızlıca serinleyebilecekleri bir havuz karşılıyor.

Shambala rezervasyon için buraya.

glamping top 10 türkiye shambala görüntüsü
Shambala’nın ağaç evleri çok konforlu fiyat seçiminize göre lüks artıyor

#4 Gemile Beach Lodge – Kabak Koyu/Fethiye

Daha önce konaklama fırsatı bulamadığımız ancak Shambala’nın hemen yanında yer alan Gemile Beach Lodge Shambala’dan farklı olan ziyaretçilerine lüks çadırda, kendi çadırınızda veya standart çadır seçeneklerinde konaklama fırsatı sunuyor. Aynı zamanda bulunan 3 farklı bungalov seçeneğiyle birlikte Shambala’ya alternatif olarak ön plana çıkıyor. Bungalov veya ağaç evde kalmak yerine çadırda kalmayı tercih ederseniz Gemile Beach Lodge‘u tercih edebilirsiniz.

Gemile Beach Lodge’da nedir diyenlere buraya tık tık.

gemile beach lodge glamping top 10 türkiye
Shambala’nın hemen yanında yer alıyor

#5 Club Amazon Bördübet – Hisarönü/Marmaris

Kendine ait özel bir koyda yer alan Club Amazon Bördübet özellikle van, bungalov ve glamper car ile birlikte ziyaretçilerine Glamping deneyimi yaşatıyor. Üstü açık konaklama alanları sayesinde ziyaretçiler gökyüzünü yattıkları yerden izleme fırsatı yakalıyorlar.

Aktivitelere gelirsek Club Amazon Bördübet’te kano, doğa yürüyüşleri, gizli koyların keşfi ve plajda canlı müzik gibi aktiviteler bulunuyor.

Club Amazon bördübet için buraya.

glamping top 10 türkiye club amazon bördübet
Listemizde yer alan ancak hiç uğramadığımız bir yer giden arkadaşlarımız memnun kaldılar

#6 Perdue – Faralya/Fethiye

Belkide Glamping’in en Glorious olduğu küçük otelle tanışın. Doğayla birlikte lüksün bir arada olabileceğini gösteren ve Türkiye’de Glamping en önde yer alan temsilcisinin Perdue olduğunu söylesek abartmış olacağımızı düşünmüyoruz.

4 Yıldızlı Balayı oteli olarakta bilinen otelde odalar Infinity, Superior ve Garden Suite olarak üçe ayrılıyor. Her şey süper peki neden buraya gitmediniz diye soruyorsanız size fiyatlara göz atmınızı öneririz. Maalesef fiyatlar biraz yüksek olduğu için yakın zamanda da gitmemiz pek mümkün gözükmüyor.

Perdue hakkında daha fazla almak için buraya tıklayın

perdue faralya havuz görüntüsü glamping top 10 türkiye
Ücret probleminiz yoksa mutlaka gitmeniz gereken bir yer Perdue

#7 Sundance – Tekirova/Kemer

Mavi ile yeşilin buluştuğu Sundance’de bir kaç gün geçirip şehir hayatının gürültüsünden ve stresinden kurtulmaya ne dersiniz? Sundance’de ata binebilir ve atları ziyaret edebilir, doğanın içerisinde kaybolacağınız yürüyüşler yapabilir, özel koyda ki denize girebilirsiniz. Arada sırada olan festivalleri yakalayabilirseniz, tatiliniz daha eğlenceli ve güzel geçebilir.

Yorumlardan okuduğumuz işletme hakkında soru işaretleri olduğu yönünde ancak bir kaç günlüğüne doğası nedeniyle deneyebilinir. Konaklamak için ağaç evleri veya bungalovları tercih edebilirsiniz.

Sundance rezervasyon için tıklayın.

glamping top 10 türkiye sundance evleri
Sundance’in doğasını merak ediyoruz özellikle

#8 Hızır Kamp – Kaz Dağları/Edremit

Dünya’da oksijenin en bol olduğu yerlerden bir tanesi olan Kaz Dağlarında adeta bir cennet. Özellikle İstanbul’a yakınlığıyla birlikte Glamping deneyimini yaşayabileceğiniz seçeneklerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Sabah ve akşam yemeklerinin dahil olduğu Hızır Kampta kendi çadırınızla, ağaç evlerde veya taş/ahşap evlerde kalabilirsiniz.

Meditasyon, nefes egzersizleri ve doğa içerisinde yoga kampı arıyorsanız Hızır kampını tercih edebilirsiniz. Hızır Kamp’e biz de önümüzdeki yıl gitmeyi düşünüyoruz. Hızır kamp detaylar için tıklayın.

glamping top 10 türkiye hızır kampı ağaç evleri
Kazdağları içerisinde en çok merak ettiğimiz yerlerden birisi

#9 Campo Portakal – Çiralı/Kemer

Türkiye’de glamping alanları 10. sırada Campo Portakal var. Likya yolu üzerinde yer alan ve diğer Glamping örneklerinden Ekolojik oluşuyla ayrılıyor. Özellikle safari tent’i bulunduran ender Glamping alanlarından birisi olarak listemizde Campo Portakal yer buluyor. İçerisinde bulunan mutfakla birlikte dileyen ziyaretçiler yemeklerini kendi çadırlarında hazırlayabiliyorlar.

glamping top 10 türkiye campo portak evleri
Fazla bilinmeyen ama Safari Tent ile gitmek istediğimiz bir yer

#10 Avalon Steppes – Kayaköy/Fethiye

Türkiye’de Yurt yani Orta Asya’da yaşayan Türk’lerin kaldığı çadırları bulunduran ve Glamping deneyimi yaşatan ender işletmelerden bir tanesi. İçerisinde bulunan lüks restoranı ve havuzuyla birlikte ziyaretçilerine hem camping hem de lüks konaklama keyfi yaşatabilecek bir yer olarak ön plana çıkıyor.

Avalon Steppes‘e buradan bakabilirsiniz.

glamping top 10 türkiye avalon steppes
Havuzu ve lüksüyle kayaköy’de tercih edebilirsiniz

Doğa aşığı olmak hayatın her anına bunu yansıtmak demektir. Canlılara saygı, çevreye temiz davranılmasını gerektirir.

Biz de birebir gittiğimiz ve bu şekilde olduğunu düşündüğümüz işletmelere yukarıda yer verdik. Lütfen farklı görüşünüz veya fikriniz olursa bize yazmaktan çekinmeyin. Türkiye’de glamping alanları yazımızı burada bitiyor.

Diğer Türkiye Glamping Konaklama Yerleri

  1. Olympos Deep Green
  2. Assos Kozluyalı Glamping
  3. Doğa Kamp Ölüdeniz
  4. Kayaköy Sanat Kampı
  5. Olympos Mocamp
  6. Kabak Natural Life
  7. Turan Hill Lounge Kabak
  8. Jungle Bells Adrasan
  9. Ada Camping Cunda
  10. Bozcaada Adaperest

Türkıye’de gidebileceğin 20 adet glamping yeri paylaştık. Glamping nedir ve türlerini öğrenmek istersen bu yazıya göz atabilirsin.

Write A Comment