Porto da ne yenir rehberimizi takip ederek yaklaşık olarak 3 gün boyunca karnınızı tok tutabilirsiniz. Porto yeme içme rehberi için her öğüne özel fiyat performans odaklı 3 restoran önerisi paylaşıyoruz.

Aşağıda paylaştığımız Top 3 listesi bizim denediğimiz ve gerçekten memnun kaldığımız mekan önerileriyle dolu. Fazla turistik olmamalarına önem verdik, çünkü gezdiğimiz şehirlerde bizim en sevdiğimiz yeme içme mekanları genellikle yerel halkın gittiği yerler.

Porto Yeme İçme Rehberi: Top 3 Kahvaltı Mekanları

Porto yeme içme rehberi yazımıza kahvaltı mekanlarından başlıyoruz.

ZENITH BRUNCH & COCTAILS BAR

Zenith’e mutlaka uğramanızı öneriyoruz. Özellikle Açai Bowl şu ana kadar yediğimiz en güzel Açai Bowl’du. Ardından doymayıp üzerine Eggs Benedict ve Eggs Zenith yedik. Biraz sıra olmasına rağmen erken saatlerde gelirseniz yer bulmanız garanti. Dışarıda güneş, sakin bir meydan da, önünüzde Açai Bowl ve cappucino daha ne isteyebilirdik ki!

Porto yeme içme rehberi Zenith
Zenith Brunch & Coctail Bar

AMARELO TORRADO

Eğer tost yemeyi seviyorsanız mutlaka Amarelo Torrado’yu denemeniz gerekiyor! Ambiansı ve dekoru inanılmaz! Çikolatalı keki denemeyi unutmayın. Fiyatları da oldukça uygun.

MERCADOR CAFE

Mercador Cafe hızlı ve basit ama oldukça bir lezzetli kahvaltıya ayrılmayı düşünüyorsanız uğraman gereken yer burası. Moroccon Mint Tea sizin sabaha oldukça dinç uyanmanızı sağlıyor. Bunun yanında sessiz ve gayet cozy bir yer olmasıyla kendinizi günün geri kalanına kolayca konsantre edebilirsiniz. Kahvaltı olarak önerimiz Eggs In The Oven tercih etmeniz.

Güzel bir kahvaltıdan sonra geziye devam edilir, ardından kahve molası verilir.

Porto Yeme İçme Rehberi: Top 3 Jenerasyon Kahve Durakları

Porto yeme içme rehberi için sıra kahvelerde.

MESA 325​

Mesa 325 gidip gidebileceğiniz en rahat kahve dükkanlarından birisi olarak ön plana çıkıyor. 2 kardeşin evinin altına açtığı bu kahve dükkanı sizi güne hazırlayacak! İçtiğimiz en güzel Cappucino burada olduğu için kendilerini ilk sıraya koyduk. Sabah Nergis’de ben de Cappucino olmadan güne başlayamazlardanız.

MOUSTACHE COFFEE HOUSE​

Balkonda veya dışarıda kahvenizi yudumlamak isterseniz tercihiniz Moustache Coffee House olabilir. Dekorasyon ve atmosfer diğer gidebileceğiniz yerlere göre oldukça farklı. Biraz hipster biraz modern. Özellike Chai Latte’lerine bayıldık! Kahve makinelerinde La Cimbali tercih ettiklerinden dolayı ekstra etkilendiğimizi söylemeliyiz.

CAFE GUARANY

Cafe Guarany 1933’de açılmasıyla ön plana çıkıyor. Özellikle nostaljik dekoru ve geçmişten gelen ağırlığı sizi etkileyebilir. Fotoğraf çekmek için de oldukça uygun. Tek çekincemiz biraz kalabalık olması olabilir. O nedenle kendilerini 3. sıraya koyduk. Buranın bir bonusu ise kimi zaman ünlü Portekizlilerin bir anlamda Türk sanat müziği gibi düşünebileceğiniz Fado’sunu dinleyebilecek olmanız. Burada içmenizi önerdiğimiz kahve ise Cimbalino.

Çok gezdiniz! Çok yoruldunuz! Açıktık ve bir öğlen yemeği arası verelim diyenler için listemizi hazırladık.

Porto gezilecek yerler apartmanları
Porto’da apartmanlar üzerinde tile yani seramik kültürü

Porto Top 3 Öğlen Yemeği Mekanları

Porto’da ne yenirde sırada öğlen yemeği mekanlarında.

Cafe Santiago

Porto’nun ünlü Francesinha’sına sandwich’ini yemek isterseniz tercihiniz Cafe Santiago olabilir.

Antiga Leitaria Bistro

Oldukça cozy dekoru ve ilginç yemek sunumlarıyla Antiga Leitaria Bistrô yolunuz üzerindeyse uğramanız gereken bir yer. Dışarıdan basit göründüğüne bakmayın, yemekleri oldukça lezzetliydi!

Puorto

Her gittiğiniz yerde şehrin en güzel Burger’cısını arayanlardan mısınız? Sizde o zaman Nergis’in beni kolumdan çekip götürdüğü Puorto’yu tercih edebilirseniz. İtiraf etmem gerekirse yediğim en güzel burger’lardan birini yedim. İsterseniz burada Franchescina’da yiyebilirsiniz. Porto’nun özel birasını denemek isterseniz craft birası ile burger bir arada oldukça güzel gidiyor.

Akşam oldu ve OOOMate‘inizle güzel bir akşam yemeğini hakettiniz. Sizler için listemizi toplardık ve Porto’nun en iyi 3 akşam yemeği mekanlarını seçtik.

Porto ara sokakları merdivenler
Porto’da her yer Taksim ara sokakları gibi

Porto Top 3 Akşam Yemeği Restoranları

Camafeu

Sadece restaurant’a dönüşmüş bir apartman dairesinde yemek yemek ister misiniz? Sizde bizim gibi travel couple olarak Porto’ya gelmişseniz, o zaman Camafeu’ya uğramanızı öneririz. Apartman dairesine andıran ufak, şirin ama bir o kadar da romantik bu restaurant’a gelmeden mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Yediğim Sirloin Steak gerçekten muhteşemdi. Cheese Cake sevdamı tabii ki burada ödüllendirdim.

O Paparico

Her lokmada Portekiz’i mutfağını daha yakından tanımak istiyorsanız tercihiniz O Paparico olmalı. Yapılan yemeklerin modern ve nostaljik tatlarla nasıl bir araya geldiğini görünce oldukça şaşıracaksınız. Doymak için değil denemek için burayı tercih edin. Özellikle sunum bizlere Kopenhag’da gittiğimiz restaurantları hatırlattı. Tatlıyı çok seven bir ikili değiliz ama burada tatlı yemeden kalkarsanız sizi buluruz!

Puro 4050

Gittiğim yer daha genç ve rahat olsun üzerine lokal yaşayanların uğrak noktası olsun diyorsan Puro 4050 sizin yeriniz. Burada yediğimiz özellikle risotto’yu oldukça beğendik. Appetizer olarak mutlaka Mozzarella peynirini deneyin.

Porto apartmanları
Porto’nun renkli apartmanları

Porto yeme içme rehberi yazısını tamamladınız, dilerseniz Porto’da gezilecek yerler – top 10 listemizi inceleyebilirsiniz böylece aldığınız kalorileri biraz olsun yakabilirsiniz :). Yok ben sadece fotoğraf çekmek için geziyorum diyenlerdenseniz sizler için Porto’da Instagram’a koyabileceğiniz 5 güzel yer çıkardık. Detayı seviyorsanız Porto gezi rehberimizi inceleyerek Porto rotanı yapabilirsin.

Write A Comment