Out Of Office Mate Kimdir

Merhaba! Biz Nergis ve Tolga. Hayatlarını birlikte Istanbul’da sürdüren beyaz yakalı bir çiftiz. Yaşamaktan keyif alıyor, doğayı çok ama çok seviyor ve her anı dolu dolu yaşamak için çabalıyoruz. Gittiğimiz yerleri oranın yerlisi gibi geziyor, insanlarla etkileşim kuruyor ve gittiğimiz kültürlere ayak uydurmaya çalışıyoruz. Turistik yerlere değil, kalabalık olmayan pek fazla bilinmeyen yerlere gitmeyi daha çok seviyoruz. Senin gibiyiz aslında, “Dünya’yı gezmek için işimi bıraktım” gibi değiliz. Bir yandan iş hayatlarımızdaki ideallerimizin peşinden koşarken bir yandan da kendimize ayırdığımız bu küçük tatil kaçamaklarını iyi değerlendiriyoruz. Tam olarak bu noktada seninle araştırmalarımızı, bildiklerimizi , gördüklerimizi ve sevdiklerimizi paylaşmak istiyoruz. Belki sana ilham verir ve yardımcı olur diye…

Kendimize soru-cevap yaptık. Buraya kadar okuduysan bizi daha çok tanımak istiyorsundur diye düşündük.

Out Of Office Mate’in Hayali?

Dünya’yı gezmek ve bunu yaparken iş hayatlarımıza en azından belirli bir süre daha devam etmek. Günün sonunda DoYouTravel ve GypsyLust çifti gibi Bali’de kendi evimizi yaptırmak freelance çalışmak ve kuralları bizim belirlediğimiz bir hayat yaşamak.

Bu yolda tüm deneyimlerimizi birlikte yaşamak en güzeli. Bize destek olmasanız hayallerimizi nasıl gerçekleştirebiliriz ki? O nedenle sana gerçekten çok teşekkür ediyoruz, iyi ki varsın! 🙂

Out Of Office Mate nasıl ortaya çıktı?

İlişkimizin başındaki 1 – 2 yıl içerisinde 15’den fazla Avrupa ülkesini gezince farkettik ki biz keşfetmeyi gerçekten seviyoruz. Bu seyahatlerimiz öncesinde Tolga’nın yaptığı çılgın ve aşırı detaylı planlar da bizlere bu uğraşları ve sonunda deneyimlediğimiz o güzel deneyimleri sizlerle de paylaşma hissiyatı verdi. Asıl çıkış noktamız ise gezerken ne kadar çok tükettiğimizi farkedip bir şeyler üretme hissiyatına girmemiz idi. İşte out of office mate bu şekilde ortaya çıktı!

Neden Adınız Out Of Office Mate?

Sana benzediğimiz için out of office mate adını koyduk. Dünya’yı gezmek için, keyifli mekanlara uğramak için veya lezzetli tatlar yemek için belli bir bütçen maalesef olması gerekiyor. İşimi bıraktım Dünya’yı geziyorum ile sana ilham veremeyeceğimizi düşündük. Hayallerimizi gerçekleştirmek için geriye bir tek yol kalıyordu, işimize devam ederken Dünya turuna çıkmak ve bu süreçte yaşadıklarımızı seninle paylaşmak. Biz bu yolu tercih ettik.

Hikayemize gelince…Blog’u kurmaya karar verdiğimizde yaklaşık 1 ay boyunca ne ismi koysak diye düşündük. Çeşme’ye doğru gidilen yolculuk esnasında Nergis’in ‘Out Of Office’ isminin bize uyacağını ama bir şeylerin eklenmesi gerektiğini düşünürken işte o noktada Tolga’nın ablası ve eniştesi hem çalışıp, hem Dünya’yı gezeceğinizi söylüyorsanız outofofficemate ismini kullanabilirsiniz dedi ve o gün bu ismi kullanmaya karar verdik. 

Seyahate veya yolculuğu çıkmadan önce Outlook’ta out of office mesajını bırak ve bilgisayarını kapat! Sen kurumsal kimliğinden yeni deneyimlere doğru yola çıkarken iş arkadaşlarına ooo mesajları gitsin. 🙂

Kaç Yaşındasınız?

Magazinsel soruları herkes seviyor. Tolga 89’lu, Nergis ise 91’li. 

Nasıl Tanıştınız? 

2015 yılında WPP’nin çatısı altında ajanslarda çalışıyorduk ikimiz de. Nergis Mediacom’da, Tolga GroupM’de  aynı projeler için farklı işler yaparken tanışmıştık. Sadece aynı iş yerinde çalışmakla kalmayıp ikimizin de aynı sitede oturduğunu keşfettik çok kısa bir süre sonra. Hatta her ikimiz de Amerika’dan 1 ay fark ile yeni dönmüş ve bu işe yeni girmiştik. Sanki kurgu gibi 🙂 Bu kadar tesadüf ile birlikte hayattan benzer beklentilerimiz olduğunu gördük ve birlikte vakit geçirmeye başladık. Gel zaman, git zaman günümüze geldik.

Bizi takip etmek istersen out of office mate Instagram hesabımızı buradan takip edebilirsin.

out of office mate sign