Lizbon’un yemekleri arkadaşlar baya güzel! Lizbon’da ne yenir diye bir thread açmaya değecek kadar.

Lizbon bizim için İstanbul’a benzemesi ile hem bir o kadar yakın ve hiç yabancılık çekmediğimiz bir şehir olurken bir yandan da birçok şeyi kısa sürede keşfedebilme şansımız olduğu için çok sevdiğimiz bir yer oldu. Lizbon’a gittiğimizde nerede yenir diye düşünmeyin aşağıda 3 öğün için de en sevdiğimiz 3 mekan önerilerini sizinle paylaştık.

Lafı fazla uzatmadan Lizbon yeme içme rehberine geçelim.

lizbon yeme içme rehberi
Portekiz mutfağını çok beğendik çünkü çok kosmopolit

Lizbon’da 3 Kahvaltı Mekanı Önerisi

Lisbon yeme içme rehberi listesine kahvaltı mekanlarından başlıyoruz.

#1 Heim Cafe

İçlerinden en sevdiğimiz Heim Café oldu. Sabah erken saatte gittiğimiz için sıra beklemeden oturabildik. Ortamın minimalist ve çiçeklerle donatılmış hem ferah hem de rustik bir havası vardı. Gitmeden önce fotoğraflarından gördüğümüz kadarı ile enfes menüsünden red ve green brunch seçeneklerinin herikisini de yanına birer kahve ve ardından Fruits and caramel waffleile sonlandıracak şekilde seçimlerimizi yaptık. Red ve Green menüler yanında meye salatası ve granola ile geliyor. Ne yediysek hem lezzetini hem de mekanı çok sevdik. Sunumlarının güzelliğinde tabii ki kendimizi fotoğraf çekmekten de alıkoyamadık.

lizbon yeme içme rehberi kahvaltı

#2 Montana Lisboa

Lisbon’dayken muhteşem deniz manzarasını kaçırmak istemeyeceğinize eminiz. Montana Lisboa hem bunun için hem de sıra dışı sunumları ile leziz kahvaltı ve kahvesi için mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Üstelik renkli bagel’ları veya ekmeklerı olan seçeneklerde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

#3 Hello Kristof

Hello Kristof sıcak bir kruvasan yerken ve kahvenizi yudumlarken dergileri karıştırabileceğiniz Mutlu bir sabah arıyorsanız en güzel yer olabilir sizin için. Telefonunuzla bile olsa ok güzel kareler çıkaracağınıza da eminiz burası iç tasarım olarak da oldukça sevdiğimiz mekanlardan biri oldu.

Lizbon’da Öğlen Yemeği Mekanları

Yeni bir şeyler denemek istiyorsanız öğle yemeği bunun için en iyi seçenek. Lizbon yeme içme rehberinde sıra öğlen yemeklerinde.

Gün arası olduğu için sevmeseniz veya doymasanız bile akşam yemeğinde şansınızı yeniden deneyebilirsiniz. 🙂 Lizbon’da tabii ki Asya gibi çok çok farklı lezzetleri denemezsiniz büyük ihtimal ama lokal lezzetler neden olmasın. Aşağıda yine en sevdiğimiz üç seçeneği sizinle paylaşıyoruz.

#1 Timeout Foodcourt

Time Out Market her mutfaktan yemeği bulabileceğiniz büyük bir yemek alanı. Her ülkenin kendi lokal lezzetleri için varsa bu yemek alanlarını keşfetmeyi çok seviyoruz. Kendi damak tadınıza uygun bir lezzeti mutlaka bulacağınıza şüphemiz yok.

lizbon yeme içme rehberi time out
Timeout’ta çok farklı restoranlar mevcut

#2 O Watt

O Watt, Gittiğimizden beri lezzetlerinden vazgeçemediğimiz bir numaralı şefimiz olan Chef Kiko restoranı. Ama bu sefer daha fast food daha salaş bir ortam. A Chevicheria ve O Asiatico’da şara ve kokteyl ile yemeğimizi tamamlarken burası daha rahat bira içtiğimiz hamburger yediğimiz bir seçenek oldu. Yine çok sevdik ve mutlaka gitmeniz gerekenler listenize alın demeden geçemiyoruz.

#3 Mez Cais

Mez Cais, LX factory içinde ortasında bir box ringi olan ve onun etrafındaki masalarda oturduğunuz Meksika restoranı. Acılı kokteyl ve taco aldık o an için tam da aradığımız seçenekler ve lezzetler olmuştu. Atmosfer ve yemeklere gün arası öğün için biraz rahat bir ortam istiyorsanız tam puan veriyoruz.

Lizbon’da Akşam Yemeği Restoran Önerileri

Yeni yerler keşfetmek bu kadar mı keyifli ve güzel olurdu. Hepsini çok sevdik ve hatta bu seyahatimizde deneyimlediğimiz Chef Kiko restoranlarını bitiremeden dönmek zorunda kaldık. Aşağıdaki listeyi ve özelikle La Cevicheria’yı kaybetmeyeceğiniz bir yere not alın deriz.

Lizbon’da ne yenir listesinde sıra akşam yemeklerinde!

#1 A Cevicheria

A Cevicheria’ya gittiğimizde öğrendiğimiz ve burası dışında 3 tane daha restoranı olan enfes lezzetler sunan Chef Kiko sayesinde unutamayacağımız yemekler yedik. Rezervasyon yapamıyorsunuz gittiğinizde kapıda sıra bekleyerek girebilirsiniz. Sıra gerçekten çok uzun sürebiliyor biz 1,5 saat bekledik, bazı noktalarda çok acıksak da bekledik ve sonrasında en sevdiğimiz yer oldu. Atmosfer çok sade ama bir o kadar da ilgi çekici. Tadım menüsü 6 tariften oluşuyor muhteşem lezzetler var denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

lizbon a cevicheria
Peru restoranı çok sıra bekledik ama deydi

#2 O Asiatico

Ünlü Barrio Alto bölgesinde yine bir Chef Kiko restoranı olan O Asiatico Asya lezzetine yakın ama “fine food” kategorisine alacağımız bir mekan. Yemeklerden “Laso Ceviche” ve tatlılardan “Dark Chocolate and wasabi cake with yuzu ice cream and red berries” mutlaka denemeniz gerekenler arasında.

lizbon yeme içme rehberi ooomate

#3 The Decadente

The Decadente, samimi ortamı ile radarımıza girmişti. Tolga’nın doğum günü akşamı için gittiğimiz bu mekanda çalışanlar çok cana yakındı. Özellikle de bana sürpriz doğum günü pastası kısmında epey destek olmuşlardı. Yemekleri çok leziz tam olarak “wine & dine” konseptine uygun bir mekandı. Mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız.


Lizbon’da ne yenir listesini tamamladın.

Sabah kahvaltınızı bitirdiniz, öyleyse bir Lizbon’da bir kahve içmek isterseniz listemize göz atın. Akşam yemeğiniz bitti ve eğlence mekanı mı arıyorsunuz, o zaman Lizbon’da eğlence mekanları!

Write A Comment