Lizbon eğlence mekanları biraz çiftler için yaptık. Eğer single ladies’sen sana çok eğlenceli gelmeyebilir, şimdiden söyleyelim sonra kandırma olmasın. 🙂

İkimizin de en sevdiği bar tiplerinin başında ‘Rooftop‘ olarak Türkçe’de de yaygın kullanımı olan teras barlar ve bunun yanında ‘Speakeasy‘ yani gizli barlar yer alıyor. Üçüncü seçeneğiniz ne olur derseniz ise Nergis’in en sevdiği kokteyllerin kahramanı Cin. Burada daha ne istemeliydik bilmiyoruz ama herbirini hem de çok sevdiğimizden bulduk.

lizbon ara sokakları
Bairro Alto sabah kapalı akşam açık

#1 Red Frog

Lizbon eğlence mekanları önerilerinde Red Frog ilk sırada. Eğer siz de bizim gibi gizli mekanları seviyorsanız Red Frog tam size göre. Gittiğimiz diğer şehirde mutlaka gizli bir bar deniyoruz. Bu barlara “speakeasy” deniyor. Ortamları aşırı müzikli olmayan herbiri kendine özel iç dizaynı ve kokteylleri ile neredeyse her seferinde çok sevdiğimiz mekanlar. Lisbon’daki speakeasy ise Red Frog oldu.

Önceden rezervasyon yaparsanız daha kolaylıkla girebileceğiniz ancak olmaması durumunda da yer durumuna göre içeri alınmanız muhtemel bir mekan.

Haritadan yeri bulup gittiğinizde karşınıza sadece bir ahşap kapı çıkacak. Zili çaldığınızda cüce bir adam öncelikle sizi biraz beklettikten sonra alt kata doğru eşlik ediyor ve beklenmedik bir mekan iile karşı karşıya kalıyorsunuz. Birçok signature kokteylden oluşan uzun bir menüsü var.

#2 Park Rooftop

Park Rooftop çok bilinen ancak yine speakeasy olarak da konumlandırabileceğimiz bir diğer mekan. Dışarıdan girişini bulmakta zorlanacağınıza eminiz :).

Çünkü bir otopark içindeki asansörden herhangi bir yönlendirme işareti olmadan bulmanız beklenen terasta olan Amerikan tarzı biraz salaş ama müzikleri ile eğlenebileceğiniz aynı zamanda Lisbon’un eşsiz manzarasına karşı içkinizi yudumlayabileceğiniz bir mekan.

Biz gün batımına yetiştik. Denk getirebilirseniz şiddetle tavsiye ederiz.

lizbon gezi rehberi pink street
Pink Street gece çok hareketli

#3 Gin Lovers

Gin Lovers, cin kokteylleri ile ünlü, dünyanın heryerinden farklı cinleri bulabileceğiniz sıcak bir ortamı olan aynı zamanda yemek için de değerlendirebileceğiniz bir mekan. A Chevicheria’da yemek yediğiniz gün sırada beklerken de burada birkaç içki alarak bekleme vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

lizbon yeme içme rehberi gin lovers
Gin lovers club görmeye değer

Lisbon eğlence mekanları listemiz bir diğer kısa ve öz olan listelerden. Eğlenmesi senden.

Lizbon hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Lizbon gezi rehberimize göz atabilirsiniz.

Write A Comment