Lizbon’da kahve mekanları neredeyse tamamı üçüncü jenerasyon!

Kahve içmeden güne başlayamam diyenlerdenseniz bu yazı sizi Lizbon seyahatinizde çok mutlu edecek. İşte en sevdiğimiz Lizbon’da 3 kahve durağı.

lizbon gezilecek yerler ooomate

#1 The Mill

Lizbon kahve mekanları listemizde ilk sırada yer alan The Mill içlerinden en sevdiğimiz oldu. Sabahtan giderseniz kahvaltı seçeneği de olduğu için sıra olabiliyor bu sebeple sadece kahve içmek için uğramak isterseniz gün içinde gitmelisiniz.

Kahvaltısı da çok güzel olmakla birlikte burayı kahve mekanlarımızın arasına koymak daha çok içimize sindi.

Dışarıyı izleyerek kahvenizi yudumlarken ünlü Lisbon treninin olduğu doğal fotoğraflar çekebilirsiniz. Etrafında ki kafeler de yine değerlendirilebilir lokasyon olarak mutlaka gidilmesi gereken bir noktada. Güzel fotoğraflar çekeceğinize eminiz.

#2 Pois Cafe

Pois café sokak arasında dışarıdan pek de anlaşılmayan geniş bir alana sahip biraz da bohem bir havası olan bir kafe. Kahvaltı için de tercih edebilirsiniz ancak bizim diğer seçeneklerin yanında buraya yazmaya gönülümüz el vermedi. Kısa bir kahve molası için uğranacak local bir yer.

#3 Kaffehaus

Kaffehaus kahvenizin yanında güzel tatlı seçenekleri sunan bir mekan. Eğer çikolata seviyorsanız Sachertorte’i mutlaka denemenizi öneririz. Diğer tatlılarını da gördüğümüz kadarı ile denemeye değer duruyordu.


lizbon portekiz çinileri
Lizbonun renkli sokakları

Lizbon kahve mekanları yazımız kısa ve öz oldu.

Lizbon’da başka ne yapacağım diye düşünüyorsan, Lizbon gezi rehberimize bir göz at deriz. Eğer öğlen için şimdiden acıktıysan ve akşam yemeğine rezervasyon yaptırmak istesen Lizbon’da ne yenir Top 3 listemize göz atmanı öneririz.

Write A Comment