Senin için hazırladığımız sabah, öğlen ve akşam Dublin de ne yenir top 3 listesini kullanarak aç kalmayacağını garanti ederiz.

Dublin yemekleriyle değil, Pub’larıyla ünlü olmasına karşın Dublin’de kaldığımız 3 gece 4 gün boyunca bizi açıkcası üzmedi.

Dublin’de Sabah Kahvaltısı [Top 3]

Kuru fasulye, sosis ve mantar…Hangimiz kuru fasulye yemek isteriz ki sabah? O nedenle lokal halk kahvaltısını bir kenara bırakıp, yeni jenerasyon tat olarak en sevdiğimiz kahvaltı mekanlarını sizler için bırakıyoruz…İrlanda ve Dublin kahvaltısıyla ünlü bir yer değil, o nedenle beklentinizi çok yükseltmemenizi öneriyoruz ve macera aramayın diyoruz. Dilersen Dublin gezi rehberi yazımızdan detaylı gezi notlarına ulaşabilirsiniz.

#1 Brother Hubbard’ı 2017 senesinde ziyaret ettiğimizde ufak ve 5-6 masası bulunan ama kahvaltısı bir o kadar leziz bir yerdi. Bu sene ziyaret ettiğimizde ise ne kadar büyüdüğünü gördük. Eski yerinin yanını almış ve masa sayısı 30 – 40’a gelmiş olduğuna tanıklık ettik. İyi haber! Yemeklerin lezzetinde hiç bir değişiklik olmamış! Her zaman olduğu gibi siparişimizi poşe yumurta ve avokado üzerine verdik. Tek gününüz varsa bizim önerimiz mutlaka burada kahvaltı yapmanız yönünde olur.

#2 Hatch and Sons retro ve küçük bir ev algısı yaratan dekoruyla ilk bakışta ilgimizi çekmişti bile! Double baked siparişimizin demir tavada gelmesi bizde daha yemeğe dalmadan wow efekti yaratmıştı bile! Stephen’s Green bölgesine yakınsanız Hatch and Sons’da kahvaltı yapmanızı öneririz.

#3 Sabah kahvaltınız biraz tatlı olmasını mi istersiniz? Bunun yaninda size 30’a yakın tutar seçeneği sunsak? Queen of Tartsa sizi alalım. Çay ve kahve seçeneklerinin yanında dilerseniz English Breakfast’da tercih edebilirsiniz. Ama turta veya tatlı birşey yemeden burdan ayrılmayın.

İrlanda’da yaşayan arkadaşlarımızdan aldığımız diğer seçenekler ise sırasıyla Herbstreet, Cinnamon ve Roberta’s olarak sıralayabiliriz.

Dublin yeme içme rehberi kahvaltı önerileri top 3 listesi
Favori kahvaltı mekanlarımız

Dublin’de Öğle Yemeği [Top 3]

Dublin’de ne yenir listemizin ikinci sırasında öğle yemeği var. Öğle yemeği ve atıştırmak için Dublin’de oldukça seçenek mevcut. İtalya’da olduğu gibi gittiğiniz bazı mekanlarda şu an kapalıyız, saat 7’de gelin sorununu Dublin’de yaşamazsınız.

#1 İlk sıraya Bunseni koyduk; çünkü, sizlere abartmıyoruz yediğimiz en iyi Burger’ı burada yeme fırsatı bulduk! Temple Bar’ın karşısında yer almasıyla oldukça önünde sıra olabiliyor. O nedenle telefonunuzu bırakıyorsunuz, sıranız geldiğinde size SMS atıyorlar. Bizim önerimiz normal cheeseburger yemeniz; çünkü, double boyutları biraz büyük gelebilir. Karar tabii size kalmış. Patatesleri de oldukça güzel, bizim tercihimiz ince kesim patatesler oldu.

#2 Fish and chips yemeden ada’dan ayrılmanız olmaz diye düşünüyoruz! O zaman sizi Beshoff Bros’a alalım. Patates olarak yediğimiz en gerçek patates kızartmasıydı diyebiliriz. Menüler oldukça doyurucu. Normal fish and chips yanında diğer balık ürünlerinide yiyebiliyorsunuz. Bizim tercihimiz klasik fish and chips oldu. Gelen porsiyonun büyüklüğü ve yemeklerin muhteşem tadı nedeniyle burayı ikinci sıraya koyduk.

#3 Hangimiz Meksika yemeklerini sevmiyor ki? Dünya’nın neresine gidersek gidelim Meksika yemeği yapan iyi bir yer görürsek mutlaka giriyor, burrito’muzu yiyoruz. Pablo Picante’yi de bu kategoriye koyabiliriz. Pablo Picante ayrıca Amerika’da yer alan ve oldukça başarılı olan Chipotle’ye benzetebiliriz.

Dublin yeme içme rehberi öğle yemeği öneri listesi top 3
Favori öğlen yemeği mekanlarımız

Dublin Akşam Yemeği [Top 3]

Dublin’de akşam yemeği için seçenekler oldukça bol. Ada’nın temiz havası akşam yemeklerinde kullanılan malzemelerede yansımış durumda. Akşam yemeğine geçmeden bir Dublin viski damıtım evi turu yapmak isterseniz, pratik bilgilerin yer aldığı listemize hemen göz atın!

Butcher Grill şehir merkezinden biraz uzakta yer almasına rağmen Dublin’nin en iyi etçisi olarak ön plana çıkıyor. Taze bulunan etleri ve seçenekleriyle damak tadınıza uygun eti sipariş edebilirsiniz. Yeni jenerasyon et dükkanı olmasıyla birlikte bizim ilk sıramızda olmayı kendiler haketti.

Modern European ve gastro bir restaurant arıyorsanız mutlaka The Pig’s Ear’i ziyaret etmenizi öneririz. Özellikle sunum ve yemeklerin lezzeti inanılmaz! Tabii biraz fiyatı yüksek olmakla birlikte tamamen ödediğiniz tutarın karşılığını veriyor. Sunum Danimarka resturanlarında olduğu gibi biraz ufak tabaklarda geliyor. O nedenle çok çok açsanız burayı tercih etmeyebilirsiniz ama lezzetli ve unutulmaz yemekler yemek istiyorsanız rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın.

Bizim gibi Tapas seven bir ikiliyseniz bir gecenizi Las Tapas de Lola’da geçirebilirsiniz. Farklı tapas seçenekleri ve fiyat performans başarısıyla Las Tapas de Lola listemizin ikinci sırasında kendine yer buldu.

dublin yeme içme rehberi akşam yemeği önerileri top 3
Dublin akşam yemeği önerilerimiz

Dublin’de farklı tatlar ararsanız her zaman olduğu gibi ilk olarak Yelp’i sizlere öneririz. Ardından Foursquare’i kullanabilirsiniz. Sizlere en önemli önerimiz Temple Bar bölgesinde yemek yememeniz üzerine olacaktır; çünkü, her yerde olduğu gibi bu bölge turist ve fiyatlar biraz gereksiz yüksek. Bizim lokallerden aldığımız listeyle pekiştirdiğimiz Dublin yeme içme rehberine güvenin, macera aramayın. 🙂

Dublin de ne yenir yazımızı tamamlarken Dublin gezilecek yerler top 10 listemize bakarak, Dublin’de gezeceğin en güzel yerleri yazdığımızı belirtmek isteriz. Afiyetler olsun efendim :)…

Write A Comment