2021 Yaz tatile özel kiralık yazlık villa seçenekleri yazısı yazma zamanı geldi de geçiyor bile!

Mart ayından itibaren bizler de herkes gibi hayatımıza evden devam ediyoruz. Normalde hiç olmadığı kadar evde vakit geçirildi. Yemekler yapıldı, sporlar yapıldı, homeoffice ’e geçiş dolayısıyla her zamankinden daha çok çalışıldı. Evde vakit geçirmeye epey hasretmişiz, yoğunluktan hiç sıkılmaya vakit bulamayanlardanız, biraz kendimizi dinledik, kendimize vakit ayırdık.

Ancak tabii bu süre uzadıkça ve yazın da gelmesi ile birlikte tatile gitme, dışarı çıkma, biraz olsun sosyalleşme hissiyatımız da artmaya başlamadı değil.

Özellikle Haziran ayı ile birlikte yeni normalleştiğimiz bu süreçte artık teknik olarak tatile gidebiliyor olma fikri biraz daha aklımızı çelmeye başlamıştı. Bu yazıyı 12 Temmuz itibari ile yazıyoruz ve biz hala sadece zorunlu ihtiyaçlar dışında evden çıkmıyor kalabalığa karışamıyor durumundayız. Hala vaka sayıları yüksekken bunu çok da doğru bulmuyoruz açıkçası…

Gelelim asıl konuya, tatile gitmek istiyor muyuz? İstiyoruz, o zaman dedik ki izole bir yazlık kiralık Airbnb evi bulup ortam değişikliği sağlayıp biraz şehirden uzaklaşarak bunu yapmamızda bir sakınca yok. Ve kendimize uygun tarihlerde ev ararken bulduğumuz güzel yazlık kiralık Airbnb evlerini sizinle de paylaşmak istedik. Göcek, Bodrum, Kaş, Datça, Selimiye, Fethiye herbirinde birbirinden güzel izole kalabileceğiniz kiralık villa seçenekleri bulduk, farklı ilhamlar ile tasarlanmış favori kiralık evlerimizi sizinle de paylaşıyoruz.

#1 Göcek – Buddha House

Kiralık yazlık villa listemizin ilk sırasında namı değer Buddha House. Bu eve geçen sezondan beri bakıp bir türlü tarihleri uyduramıyoruz. Doğanın içinde, minimalist tasarımda düzenlemiş bir ev. Doğanın içinde size özel havuz veya az kişi giderseniz maksimum 3 kişi ile paylaşacağınız kocaman bir havuzu bulunuyor. Airbnb üzerinden arattığınızda bu ev hem 7 hem de 3 kişilik olarak çıkıyor, yani içindeki evler ayrı ayrı veya 10 kişiye bir kerede de kiralanabiliyor.

İzole bir ev istiyorsanız, dışarı çıkmadan da evde keyifli vakit geçirmek istiyorum diyorsanız burası size uygun.  Üstelik fiyat – konfor performansı da oldukça iyi.

Havuzdan sıkılırım diye düşünenler varsa Göcek’te günübirlik tekne kiralayarak ortam değişikliği de yapabilirsiniz.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

göcek kiralık havuzlu villa buddha tasarım

#2 Datça – Taş Ev

Datça deyince aklımıza taş evler geliyor. Bu tip evler bakarken bulduğumuz ve aşırı sevdiğimiz ama yine tarihlerden uyduramadığımız bir ev daha. Buraya mutlaka ama mutlaka gitmek istiyoruz. 

Minik, sadece 2 kişi gidebileceğiniz, doğa ile baş başa kalabileceğiniz çok keyifi bir ev. Instagram hesaplarına bakmanızı tavsiye ederiz. Çekilen videoları izlerken içiniz huzur ile dolacaktır eminiz.

Evin Instagram linkine buradan ulaşabilirsiniz.

datça özel tasarım taş ev kiralık

3-Datça –  Yamaçtaki Villa

Yukarıdaki taş ev sahiplerinin yaptığı yeni ev. Yukarıdaki evi incelerken karşımıza çıktı. Bu da Kargı Koyu’nda. 6 kişinin rahatlıkla kalabileceği büyük müstakil bir ev. Henüz 2020 yazı ile birlikte kiralanmaya başlandığı için henüz çok minimalist bir tasarımı var ama oldukça yeterli sade ve ferah bir ev. Kendisine ait bahçesi bulunuyor. Havuz yok ama yine Instagram hesabından baktığınızda göreceksiniz hemen aşağısında çok güzel mini plajlar bulunuyor.

İzole bir ev kiralamak istiyorsanız burası da hem fiyat-performans hem de keyfli olması sebebi ile severek önereceğimiz bir seçenek.

datça 6 kişilik özel villa kargı koyunda

#4 Akyaka – En Sevimli Köy Evi

Kiralık yazlık villa da dördüncü sırada Akyaka. Evin her köşesine bayıldık, burada doğanın içinde evde vakit geçirdiğimizi hayal edebiliyoruz. Mutfak, veranda, bahçesi, odaları hepsinin tasarımı birbirinden güzel olmuş.

Ev sahibi Sarah ile birkaç kez konuştuk, uygun zaman aralığı yaratamadık çünkü tahmin edersiniz ki doluluk oranı epey yüksek hal böyle olunca.

Küçük grup giderek güzel vakit geçirebileceğiniz bir ev.

Hatta home office çalışıyorsanız buradan çalışmak bile çok keyifli olacaktır eminiz. Hemen bakın buna deriz <3

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

akyaka özel tasarım kiralık köy evi

#5 Selimiye – Beach House

Uyandığınızda evinizin önünden denize atlamak nasıl olurdu derseniz, bu ev bunu deneyimlemeniz için müthiş bir seçenek. Bütün gün evin önünde çimlerde vakit geçirip sıcak olunca suya girip çıktmak çok güzel olurdu.

İç tasarımı biraz basit düşünülmüş olsa da şu manzara sanıyoruz ki her şeyi geri planda bırakabilir.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

selimiye denize sıfır kiralık ev

#6 Kaş – Size Özel Plaj

Herkesten uzak keyifinize baktığınız ama denize de evinizden girebildiğiniz bir tatil hayal ediyorsanız, size özel plaj sunan evlerden bir tane daha bulduk. Çok keyifli görünüyor. Üstelik Kaş’ta olması sebebi ile arada farklı denizlere gitme fırsatı da sunuyor.

Bizce yaz tatili böyle minimalist, denize doya doya girebileceğiniz bir tarzda olmalı.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

kaş kiralık denize sıfır ev

#7 Şövalye Adası – Denize Sıfır

Kiralık yazlık villa listemizin yedinci sırasında ada da bir ev. Basit olsun ama deniz yakınımda olsun serisinden devam. Burası da tam öyle bir seçenek. Evinizde gibi gün vakit geçirebileceğiniz dilediğinizde denize girebileceğiniz alternatif bir lokasyonda bulunan bir seçenek.

Fethiyedeki ünlü Çalış plajı karşısında yer alan mini ada seçeneği bize tatlı geldi.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

kiralık denize sıfır ev fethiye şövalye adası

#8 Bodrum – Farklı Bir Deneyim

Tamamen size özel kocaman bir arazide sevdikleriniz ile birlikte keyifli bir tatil hayal ediyorsanız bu seçenek gerçekten çok güzel görünüyor. Evin her bölümüne; bahçesine, oturma odasına, havuzuna ba-yıl-dık!

Parazit filmini izlemiş miydiniz? Biraz oradaki kusursuz evi anımsattı bize 

Gerçekten sevdiğimiz ve kalabalık arkadaş grubu ile gidildiğinde çok keyifli olabilecek bir seçenek.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

bodrum tasarım kiralık havuzlu villa

#9 Bodrum – Ortak Havuzlu ve Uygun Bütçeli

Evde girebileceğim bir havuz olsun, fiyatı yüksek olmasın hem de Bodrum’da olsun ki arada dışarıya çıkıp bir hava alıyim diyenlere burası oldukça iyi bir seçenek. Kendi içinde imkanları güzel ama dışarı çıkmaya da musait olabilecek bir ev.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

bodrum uygun fiyatlı havuzlu kiralık ev

#10 Kaş –  Cosy House

Kendine özgü tasarımlarda düzenlenmiş evlere bayılıyoruz. Bu da onlardan biri.

Kaş’ta bulunan keyifli bir ev. Kendine özel havuzu yok ama zaten Kaş’a daha önce gittiyseniz biliyorsunuzdur bir çok izole veya ortak kullanabileceğiniz plaj seçeneği bulunuyor. Denizi muhteşem. Bu sebeple kaşta farklı ve sevimli bir evde kalmak isteyenler için güzel bir seçenek. 2 veya 3 kişi kalmaya uygun.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

kaş kiralık rahat ve uygun fiyatlı ev

#11 Köyceğiz – Havuzlu İzole Villa

Fiyat performansı oldukça başarılı olan evlerden biri. 4 kişinin rahatlıkla konaklayabileceği, özel havuzu ve Kocaman bahçesi olan bir seçenek. Evden çıkmam gerek yok diyenlere iyi bir öneri.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

köyceğiz kiralık havuzlu villa

#12 Bodrum – Havuzlu Villa

Yalıkavak’ta size özel havuzlu, kocaman bahçeli tam bir Bodrum evi. Bembeyaz iç açan modern tarzda tasarlanmış bir seçenek. Hiç evden çıkmadan arkadaşlarınız ile mis gibi vakit geçirebileceğiniz seçeneklerden.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

bodrum yalıkavak kiralık havuzlu villa

#13 Ula – İzole Villa

Size özel Kocaman bir bahçesi ve havuzu olan bir ev. Ula İzmir’den Çeşme’ye giderken yol üstünde kalıyor. Tatil için ilk akla gelen yerlerden biri olmadığı için farklı bir seçenek olarak da ilginizi çekebilir.

6 kişinin rahatlıkla kalabileceği, yani arkadaşlarınızla da ortak kiralayabileceğiniz bir Airbnb evi.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

kiralık havuzlu villa izmir ula

#14 Patara – Lüks Bir Deneyim

Patara antik kenti ve plajı ile oldukça sevilen yerlerden biri. Kaş’tan Fethiye’ye giderken arada kalan bu bölge bir yandan da güzel villaları ile ünlü. Her ne kadar güzel plajı olsa da bu evden çıkmak istemeyebilirsiniz ama iki seçenekli olması ve evin muhteşem olması, hatta ve hatta fiyat- performans olarak baktığımızda oldukça uygun fiyatlı olması da dikkatimizi çekti. 

İzole bir tatil için çok güzel bir seçenek.

Evin Airbnb linkine buradan ulaşabilirsiniz.

patara kalkan özel havuzlu kiralık villa

#15 Göcek – Leaf House

Özgün evler ararken karşımıza çıktı bu seçenek. Göcek Rentals tarafından kiralanıyor kendilerini Göcek Experience instagram hesabından bulabilirsiniz. Farklı ev seçenekleri de var ama bizim favorimiz Leaf House ve Shinrin Yoku ( Bir sonraki seçenek).

Kendine has tasarımı olan evleri aradık hep ve bu da onlardan biri. Her yeri bitkilerle donatılmış. Havuzu yok ancak Göcek sahil bölgesine oldukça yakın.

Evin olduğu ilgili web sayfasında buradan bakabilir ve kendileri ile musaitlik için doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

göcek kiralık ev özel tasarım

#16 Göcek – Gizli Villa

Yine Göcek Rentals instagram hesabı sayesinde keşfettiğimiz bu evin adı Shinrin Yoku. Doğa ile iç içe size özel havuzu olan çok konforlu bir ev. 6 kişinin rahatlıkla kalabileceği kapasitesi ile izole bir tatil planlayanlar için çok çok sevdiğimiz bir seçenek.

Yine Göcek Rentals websitesindeki linki buraya bırakıyorum. Uygunluk durumu için kendileri ile iletişime geçmeyi unutmayın.

göcek izole havuzlu villa kiralama

16 adet kiralık yazlık villa seçeneklerini yukarıda sıraladık. Şimdiden herkese iyi tatiller. Otel değil ama glamping alanlarında tatil yapmak istiyorsanız, sizi glamping top 10 yazımıza alalım.

Write A Comment